Doprava

Doprava na ostrov

Letecká doprava

Nejčastějším druhem dopravy na Kypr je letecká. Tuto dopravu poskytuje především společnost Smartwings a ČSA. Z Prahy na Kypr vede přímý spoj a doba letu je cca 4 hodiny. Hlavními letišti na Kypru jsou Larnace a Pafosu.

Lodní doprava

Můžete také cestovat lodní dopravou. Máte možnost cestovat z Řecka na Limassolu či z Libanonu a Izraele do Larnaky.
Trajektová doprava trvá 3 dny. Vyplouvá ze z Pirea. Výhodou je, že se tímto způsobem lze přepravit i s automobilem.

Doprava po ostrově

Autobusová doprava

Autobusová doprava na Krétě není příliš oblíbená. Je často velmi zdlouhavá, spoje jsou nepravidelné a v neděli nejezdí vůbec.

Taxi doprava

Po ostrově se můžete dopravovat taxíky. Je jich tu celkem dost a nebudete mít větší problémy nějaký sehnat. Máte možnost zvolit levnější variantu - sběrné taxíky (nevýhodou je, že musíte čekat na další lidi jedoucí stejným směrem). Dražší variantou jsou klasické taxíky, které známe z ČR.

Automobilová doprava

Chcete-li více prozkoumat některou část ostrova, půjčete si auto, nebo si ho můžete  přivézt trajektovou dopravou, ale v tomto případě si zjistěte veškeré náležitosti, které pro cestování s vlastním vozem budete potřebovat.

Možností půjčit si zde auto je ovšem hodně. Budete si ale muset zvyknout na jízdu vlevo. Potřebujete mít český i mezinárodní řidičský průkaz, jinak vám vůz ani nepůjčí.

Zdejších silnic a dálnic se nemusíte příliš obávat. Většinou jsou ve velmi dobrém technickém stavu. Dálnice zde nejsou zpoplatněné. Řidiči musí být víc než 21 let.

Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 60 km/h a na dálnici je to 100 km/h.
Ukazatelé jsou dvojjazyčné - v řečtině a v angličtině, na severu také v turečtině.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist