Očkování, zdravotnictví

Chystáte-li se na Kypr, nepotřebujete žádné speciální očkování. Pokud se ale chcete vypravit mimo turistická střediska, doporučuje se mít očkování proti hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. Budete-li na Kypru déle, zvažte i očkování proti virové hepatitidě B.

Lékařská péče na Kypru je na slušné úrovni. Důležité je mít s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění. Máte-li ho, je tu s vámi zacházeno zhruba tak jako se zdejšími pojištěnými obyvateli. Stejná je i míra spoluúčasti.

Stane-li se vám, že ztratíte Evropský průkaz zdravotního pojištění, kontaktujte odtud svou zdravotní pojišťovnu a požádejte jí o dodatečné zaslání Potvrzení dočasně nahrazujícího Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Budete-li něco platit (např. ošetření), schovávejte si účtenky. Po návratu se obraťte na zdravotní pojišťovnu a ona vám výdaje proplatí.

Potřebujete-li během svého pobytu nějaké léky, není problém najít lékárnu. Zvláště v turistických centrech jich je dost. Přesto ale základní vybavení lékárničky byste pro případ nouze měli mít s sebou. Mezi takové farmatika patří léky proti horečce, průjmu,...Mějte také dostatečný počet léků, které musíte pravidelně užívat.

Chcete-li se vyhnout střevním potížím, používejte pouze kupovanou balenou vodu. Na vodu z kohoutku raději zapomeňte.

Pozor: Zdejší zdravotnický systém nepokrývá ošetření u soukromých lékařů. Proto se dobře informujte na to, v jakém lékařském středisku se nacházíte.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist