Počasí

Ostrov Kypr je jako stvořený pro příjemnou letní dovolenou. Můžete se zde povalovat u moře a užívat si sladkého lenošení. Hlavní sezóna zde trvá od poloviny května do poloviny října. V tuto dobu vám zde pravděpodobně ani nezaprší. Budete si zde moci naplno užívat sluníčka. Je ovšem nutné si uvědomit, že toto klima je vhodné akorát tak na to povalování na pláži nebo na procházku po nějaké promenádě.

Chcete-li spíše cestovat po památkách, volte jiné období. V hlavní sezóně je zde totiž průměrná teplota kolem 32oC, a to přeci jen na nějaké cestování není zrovna nejpříjemnější
.
V říjnu a v listopadu je zde teplota kolem 25 oC. Je to ještě příjemná teplota, která vám umožní prožít pěknou dovolenou. Dny jsou teplé a slunečné, jen noci jsou už o něco chladnější. Navíc zde bude méně lidí, což pro vás bude znamenat větší pohodlí a komfort. Nikde se nebudete muset tlačit, nikde nebudou davy.
 
Jste romantici a máte rádi probouzející přírodu? Vydejte se na Kypr na jaře. Teploty v této jsou už příjemné. Navíc můžete pozorovat květiny, kterými je ostrov přesycen. Na jaře vám tu nebude příliš horko, ale to neznamená, že byste si neužili zdejšího sluníčka.

Nejméně se na Kypr jezdí od prosince do února, v této době jsou zde nejnižší teploty, které se pohybuje od 8 - 16 oC.

Zvažte, co od své dovolené očekáváte, a podle toho zvolte i dobu vašeho pobytu. Chcete-li strávit dovolenou na pláži a nachytat co nejvíce bronzu, volte hlavní sezónu. Cestujete-li spíše za poznáním a památkami, bude vám více vyhovovat jaro či podzim.

 

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist