Vízum, vstupní formality

Cestujete-li na Kypr, postačí vám platný cestovní doklad či občanský průkaz. Vízum budete potřebovat pouze v případě, že se chcete na ostrově zdržet déle než 30 dní.
 
Dítě nad 12 let by mělo mít svůj vlastní cestovní pas. Do 12 let postačí, když má jeden s rodičů dítě zapsáno v občanském průkazu.

Ovšem pokud jste se rozhodli cestovat do turecké části ostrova, mějte platný cestovní pas. Jinak to této části Kypru nebudete vpuštěni.

Pokud jedete s cestovní kanceláří, nemusíte se o další věci starat. Pokud jedete sami, mějte vždy po ruce potvrzení o objednaném ubytování a zpáteční letenku. Možná také budete muset prokázat určitou finanční hotovost, kterou na své cestě disponujete.

Zvláštní omezení pro pohyb občanů České republiky zde není. To platí na základě čl. 18 Smlouvy o založení ES, který říká, že „každý občan Unie má právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států“.

Cestujete-li autem, je nutné mít mezinárodní řidičský průkaz a také platný technický průkaz. S vlastním vozem nesmíte být v zemi déle než 3 měsíce.

Platí zde některá celní omezení, která se vztahuje především na cigarety (max. 200 ks), doutníky (50 ks) a další tabák (250 g), na tvrdý alkohol (1 l lihovin), víno (2 l), parfémy a toaletní vodu. Další předměty mohou být v maximální hodnotě 175 EUR.

Ze země nesmíte bez povolení vyvážet starožitnosti. Toto povolení získáte od Kyperské archeologické služby. V žádném případě nepřevážejte drogy, zbraně a pornografii. Za to jsou tu velké tresty.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist