Tipy na výlet

Avia Napa

Ayia Napa je jedno z nejoblíbenějších přímořských letovisek na Kypru. Dřív se jednalo o malou rybářskou vesničku, kterou více proslavil právě turistický ruch. Neoblíbenějším místem turistů je pláž Nissi Beach. Užít si zde také můžete vodních sportů a hlavně nočního života.

Nikosie

Nikosie představuje hlavní město Kypru. V Nikosii najdete četné historické památky. Jsou zde především kostele a mešity. Zajímavý je především dům dramana hadžiho Georgakise Komesia. Za povšimnutí stojí také městské hradby uspořádány do tvaru kruhu. Tyto hradby jsou z období renesance.

Protaras

Protaras je velmi vyhledávaným místem na ostrově a čím vlastně láká své turisty? Jsou zde nádherné pláže jako stvořené pro slunění, ale i pro vodní sporty (windsurfing, jachting, potápění). Oblíbenou pláží je především Fig Tree Bay. Kromě pohodičky na pláži se můžete zde vydat i za historickými památkami.

Larnaka

Larnaka je největším městem na východní části Kypru. V tomto významném turistickém centrum je zároveň přístavem a je tu i letiště. Najdete zde veškerý komfort a služby vyvinuté s rozvíjejícím se turistickým ruchem. Dříve na tomto místě byl starověké město Kition. Dodnes kousek od centra najdete jeho trosky. Celkově historie tohoto města je velmi bohatá. V okolí můžete také prozkoumat malé horské vesničky.

Limassol

I Limassol je zajímavým a často navštěvovaným turistickým střediskem. Najdete zde krásné pláže, ale především mnoho historických památek a zajímavostí. Máte rádi různé akce? Pak se vám tu bude určitě líbit. Jsou zde často pořádány různé slavnosti, festivaly a karnevaly.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist